Репортажи

Моменти што ја одбележаа годината

Годината низ објективот на Роберт Атанасовски

Сашо Мијалков во судница откако неколку дена беше „исчезнат“ – февруари 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Вакцините против ковид се пречекуваа со помпа – март 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Летото беше искористено за масовна имунизација од корона-вирусот – јуни 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Македонија за прв пат играше на Европско првенство во фудбал – јуни 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Таеквондо борецот Дејан Георгиевски го вкуси олимпиското сребро – јули 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Привремениот имиџ на Заев на Oтворен Балкан – јули 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Пожарите нè изненадија среде лето – јули 2021| Фото: Арбнора Мехмети

Првите бегалци од Авганистан – август 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Парада за Денот на независноста – септември 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Конечно се одржа пописот – септември 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Трагичниот пожар во тетовската модуларна болница – септември 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

На локалните избори за прв пат идентификација со отпечаток – октомври 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата на локалните избори – октомври 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Данела Арсовска е новата градоначалничка на Скопје – октомври 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Заев најави и даде оставки – октомври 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Жртва на автобуската несреќа во Бугарија – ноември 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

Димитар Ковачевски стана нов претседател на СДСМ и нов мандатар – декември 2021 | Фото: Роберт Атанасовски

И оваа зима Скопје е загадено – декември 2021 | Фото: Роберт Атанасовски