Што усогласија СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во Законот за антикорупција

Новата антикорупциска ќе може да проверува сметки на политичари само доколку претходно отвори постапка и за тоа веднаш ќе мора да го извести политичарот за кој отворила случај, е...

Коѕијас поднесе оставка

Министерот за надворешни работи на Грција вчера имал судир со коалициониот партнер Каменос во врска со Преспанскиот договор